16062014 astralAstral seyahat… Kulağa çok gizemli hatta biraz eğlenceli gelse de hakkında kesin bilgi olmayan bu yöntemin dünyada çok az sayıda insana doğuştan verilen bir yetenek olduğuna inanılıyor.

Bu derginin sayfalarında ya da farklı kaynaklarda “astral seyahat” kavramına rastlamış olabilirsiniz. Uyku anında ruhun bedenden ayrılıp istediği yerlere gidebilmesini ifade eden astral seyahat kavramı kulağa bir bilim kurgu filmi sahnesi gibi geliyor değil mi? Evet, bir film kadar inanılmaz ama filmlerde anlatılanlar kadar da kolay olmayan bir çalışmadan bahsediyoruz. Böyle bir çalışmanın mümkün olup olmadığını, hangi amaçlarla kullanılabileceğini doğuştan gelen yetenekleri ile astral seyahatleri yapabilen Barış Düzgören’e sorduk. 

NLP, yaşam koçluğu gibi eğitim sertifikalarına sahip olsa da Barış Düzgören kendini bir gelecek analizcisi olarak tanımlamayı tercih ediyor. Din bilimci dedesinin tasavvuf sohbetlerine tanık olarak büyüyen, aileden gelen spiritüel yeteneklere de sahip olan Düzgören, güzel sanatlar fakültesini kazanmasına rağmen spiritüel konulara yatkınlığı nedeniyle bu alanda ilerlediğini anlatıyor. Tanınıyor olmak istemediği konulardan biri ise astral seyahat… Yine de bizi kırmadı ve konu ile ilgili deneyimlerini ve fikirlerini paylaştı.

 

Astral seyahat tanımı neyi ifade ediyor?

Astral seyahatte beden sabit kalır, ruh bir gezgin gibi istediği yere gider. Ama bu sırada bedenle bağını koparmaz. Rüya bir illüzyondur, astral seyahat rüyanın daha net halidir. Ruh bu seyahat sırasında alınması gereken haberleri alır, görülmesi gereken yerleri görür. Bunu ancak doğuştan yeteneği ve çok iyi beyin gücü olanlar yapabilir. Cep telefonları nasıl uydu ile bağlantı kuruyorsa beyin sinyalleri de istediği mekana ve insana bağlanabiliyor. Bunu yapmak içinse evrenden, Yaradan’dan izin almak gerekiyor. Örneğin kayıp bir çocuğu bulmaya çalışıyorsak ancak o çocuğun bulunması hayırlı değilse izin verilmiyor. Ve izin verilmiyorsa astral seyahati yapmayı başaramıyorsunuz. Dünyada bu uygulamayı gerçekten yapabilen kişi sayısının çok az olduğunu düşünüyorum. 

 

Astral seyahatin yapılabildiğini söyleyen, önerilerde bulunanlar var. Nerede yanılıyorlar? 

Türkiye’de astral seyahat yaptığını söyleyen insanların biraz abarttığı, rüyalarında gördükleri yerleri astral seyahatte gördüklerini sandıkları fikrindeyim. Uyurken bedenlerini yukarıdan görmenin de astral seyahat olduğunu düşünüyorlar. Oysa bu görselleştirmedir. Astral seyahatte ise sadece görmez, olayı, mekanı yaşarsınız. Ama bunun yöntemini doğru bilmiyorsanız paralel evrenler arasında sıkışıp bedeninizi tekrar bulamayabilirsiniz de. “Ruhlar Bölgesi” adlı bir film vardır, orada da bu durum anlatılır. Doğuştan bu yetenekle gelenlerin eğitilip bazı ülkelerce astral ajanlar olarak kullanıldığı varsayımlarını da duymuş olabilirsiniz. 

 

Astral seyahatin çeşitleri var mı?

Bazı gezgin ruhlar vardır. Kişi durumunun farkında değildir ama rüya kanalında seyahat eder. Hiç gitmediği yerlere gider. Örneğin daha önce hiç gitmediği bir üzüm bağına gider, orada bir şey bulur. Bunlara basit astral seyahatler diyoruz. Bunlar basit mesajlar verebilirler. Bir de bizden düşük frekansta yaratılmış, üç harfli varlıklarla astral seyahat edenler var ancak bu çok tehlikeli. Neyse ki artık bu tür çalışmaların da azaldığını düşünüyoruz. Ben üçüncü dereceden astral seyahat yapıyorum yani analiz etmek için görüntü kullanıyorum, seyahat etmiyorum. Şunu da unutmamak gerekiyor; eğer bir kişi astral seyahat yaptığını sürekli vurguluyorsa bundan şüphe edin. Astral seyahat o kadar güçlü bir enerji ki dünyada bu kadar çok astral seyahat yapan kişi olsaydı bütün sistem değişirdi. 

 

Bunun sonradan öğrenilmesi mümkün mü?

Astral seyahat kesinleşmiş bir enerji alanı değildir, eğitimi verilemez, bilim dalı olarak kabul edilemez. Doğuştan yapanlar da bunun tekniğini bilmiyor. Bu doğal bir odaklanma. Sonradan öğrenmek çok zor. Yapıyorum diyenler aslında gözünü kapatıp gittiğini sanıyor ama derin meditasyonda oluyor. Ya da hipnoz sırasında astral seyahat ettiğini sananlar oluyor. 

 

“Astral seyahatte beden sabit kalır, ruh bir gezgin gibi istediği yere gider. Ama bu sırada bedenle bağını koparmaz. Rüya bir illüzyondur, astral seyahat rüyanın daha net halidir.”

 

Siz bu yönteme ne zaman başvuruyorsunuz?

Çözülmesi gereken ve çaresiz kalınan nadir konularda minik bir bilgi almak için yapabiliyorum ama karşımdaki kişiye sonrasında bilgiyi hissettiğimi söylüyorum. Duyup da başvuranlar var ama herkes için kullanmıyorum. Tamamen aile soyağacından gelen bir yeteneği bilinçli kullanıyorum.  

 

Astral seyahat ile hızlıca bilgiye ulaşmanızı isteyenler de oluyor mu?

Evet… Türk insanı çok aceleci, hemen iyileşmek istiyor. Öyle bir şey mümkün değil. Bizim yaptığımız mümkün olan en hızlı şekilde farkındalığı yaratmak. İnsanlar topraklanmadıkları için Allah ve evren ile kendi aralarına bazı gereksiz konular koyuyor. Bu anlamda kişisel gelişim de insanı bazen üzebiliyor. Bu dünyada önce bedeninizi topraklamanız lazım. Bunu başarmak için kendi inançlarınıza, niyetlerinize göre dua edebilir, namaz kılabilir, kiliseye gidebilir veya meditasyon, yoga, pilates yapabilirsiniz. Spiritüel konulara fazla girmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Basit tekniklerle ilerlemek gerekiyor. Psikolojik sıkıntıları olan insan önce bedenine, hormonlarına bakmalı. Hormonlar yanlış çalıştığında da psikolojik sorunlar oluyor. Ardından kişisel gelişim uzmanı ile beraber psikoterapist ve gerekirse iyi bir psikiyatr ile çalışılmasını öneriyorum. Tıp her zaman birinci sırada olmalı. 

 

Topraklanmanın anlamını biraz açar mısınız? 

Topraklanma beden ile ruh arasındaki algıları barıştırmaktır. İnsanların ruhu önden gidiyor, bedeni arkada kalıyor. Doğa en iyi topraklanma metodudur. Biz topraktan, doğadan, hayvanlardan uzaklaştıkça kendimizden uzaklaşıyoruz. Bu çok tehlikeli bir durum. Topraklanmak çok zor değil. Büyükşehirde yaşıyorsanız dahi tuzlu su hazırlayıp ayaklarınızı sokarak, çıplak ayakla toprağa basarak, sahilde, parklarda yürüyerek de topraklanabilirsiniz. Aslında her şey kendini arındırmakla başlıyor. Az ve öz yemek, sevgi ile yaşamak, ırkçılık yapmamak, hayvan beslemek, anne-baba olmak bunun için en güzel yollar… Birçok insan kolay yolu seçip suçu kısmetinin kapalı olmasına, üzerindeki büyüye atmayı tercih ediyor. Oysa önce teslimiyet sonra nasıl değiştirebileceğine bakmak gerekiyor. 

 

Başımıza gelenlere teslim olmaktan mı bahsediyorsunuz?

Başınızda bir sıkıntı var ve bundan şikayet ediyorsunuz diyelim. Önce durun ve şikayet ettiğinizi fark edin, sonra “Bu sıkıntı bana neyi öğretiyor?” diye düşünün. Ona teslim olduktan sonra nasıl iyileştirebileceğinize odaklanın. Bu konunun iyileşmesine ve bunun için hayatınıza uygun insanlar ve olaylar çıkmasına niyet ettiğinizi yazın. Yazmak da topraklanmaktır. Ve yazdıklarınıza inanın. İnanırsanız olmaya başlıyor. Geleni kabul etmek çok zordur ama istenirse yapılabilir. Her şey güzel olacak demekle olmuyor. Hayatta travmalar da ölümler de kayıplar da olacağını kabul etmek ama bunları taşıyabilmek de önemli. 

 

Kişisel gelişim kitapları da yol gösterici oluyor mu?

Bu kitaplardan okumakla işe başlayabilirsiniz. Ama okurken her paragrafı kendinize uyumlamaya çalışmayın. Size uyan kısımların altını çizin, uymayanı geçin. Sonra altını çizdiklerinizi analiz edin, kendinizle ilgili ne algı çıkardığınıza bakın. Nasıl ki bir şarkıyı iki sanatçı farklı yorumluyorsa siz de okuduğunuzu başkalarından farklı yorumlayın. 

 

Siz danışanlarınızla nasıl bir yol izliyorsunuz?

Bu işi yaparken karşımdaki kişinin bana bağımlı olmasını istemiyorum. Ona enerji vermiyorum, kendi enerjisini canlandırmasını ve arada bana gelip fikir danışmasını istiyorum. Bir tür felsefe danışmanlığı ve gelecek analizciliği yapıyorum. İlgisi olanlara bizlerin fikirlerini almalarını ama kendi güçlerini başkalarına kaptırmamalarını, kendi güçlerini kendi içlerinde yaratmalarını öneriyorum. 

 

Yazı: Yaprak Çetinkaya

Pozitif Dergisi Sayı 4

 

Paylaşmak ister misin?:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine

Add this to your website
UYARI: Bu siteye yazılan her türlü yorum kamuya açık bilgi haline gelecek ve diğer okuyucular tarafından görülecektir. Her nekadar editörlerimiz yapılan yorumları kontrol etse de, gözden kaçmış yorumlar olabilir. Bu nedenle bilgileri paylaşırken ilaç ve firma isimleri vermemeli, hakaret içeren yorumlar yazmamalısınız. Yorumlardan dolayı ortaya çıkabilecek sorunlardan, yorumu yapan kullanıcı sorumludur. Yorum yapan herkes bu kuralları okumuş ve hukuki sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  • Şubat 2018
  • Anket

formsante-kapak-buton-subat2018

anket

FORMSANTE ONLINE ABONELİK

formsante-online-abone

GALERİ 

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784387agustos_2009.jpg

Yerçekimine karşı koyan muhteşem dekoltelerin sırları

Karın ve kalça bölgesini sıkı egzersiz yaparak şekillendirebiliyoruz oysa göğüs bölgesinde estetik yaptırmadan zamanı geri çevirmek o kadar kolay değil. En iyisi ise yerçekimine yenilmeden önce önlem almak.GÖĞÜSLERDE MEYDANA GELEN Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/505765aralik_2009.jpg

Önce koklayın sonra yiyin kilo almayın

Uzmanlara göre, besinleri koklayarak açlığı bir ölçüde tatmin etmek mümkünKilonuza istikrar kazandırmak ya da aşırı kilo alımının psikolojik sebeplerini düzene koymak istiyorsanız, bir de koku diyeti reçetemizi deneyin.İnsanın ruhsal durumunu Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/757036ekim_2009.jpg

Estetikte son trendler

Estetik cerrahi dünyasından her geçen gün yeni ve güzel bir haber geliyor; artık operasyonlar daha kolay ve acısız, iyileşme süreleri kısa, sonuçlar ise son derece doğal. Biz de, en yeni Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/160541eylul_2009.jpg

Mikroplar atağa geçmeden önleminizi alın!

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek 9 öneriEylül ayının gelişiyle birlikte nezle ve grip sezonu da resmi olarak açılmış oldu. Üstelik bu yıl başka bir bela daha kapımızda: Domuz gribi! Hastalıklara bir gol Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/454333haziran_2009.jpg

Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler

En yakın arkadaşınız 10 yaş genç ve 10 kilo daha az görünmesine rağmen, estetik yaptırmadığına yemin ediyorsa ona inanabilirsiniz. Çünkü estetik kategorisine sokulması zor yeni operasyonların işlem süreleri kısa, etkileri Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/243715mart_2009.jpg

10 doğal yöntemle sonsuz gençliği yakalayın

Sonsuz gençliği yakalamak için ne ilaçlara, ne de mucizelere ihtiyacınız var. Çünkü uzmanlara göre; doğal kürler de vücudumuzun uzun yıllar tepeden tırnağa genç kalmasını sağlayabiliyor.Hemen hepimizin imrenerek izledikleri bazı kadınlar Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/522896mayis_2009.jpg

Tepeden tırnağa ne kadar hijyene ihtiyacımız var?

Sağlıklı bir yaşamın ilk koşulu hiç kuşkusuz vücudumuzu tepeden tırnağa temiz tutmak. Sahi, vücut hijyeninde dikkat etmemiz gereken kuralları biliyor muyuz, yoksa bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir miyiz? İşte yanıtları...YÜZ Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/681654nisan_2010.jpg

3 haftada 3 kilo verin!

Fazla kilolara veda etmek için diyet yapmak şart. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Cirit’in hazırladığı bir haftalık örnek diyet programıyla 3 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/968564temmuz_2009.jpg

Saçlarınız güneşle dost olsun

Bir yandan güneş ve denizin keyfini çıkarırken bir yandan da güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister misiniz? Güzel yaz günlerinin izlerini, yıpranmış saçlarınızda görmek istemiyorsanız önerilerimize bir göz atın.Yaz Devamı

HABER BAŞLIKLARI

Son Yorumlar

dblogoDiğer Doğan Burda Siteleri: Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahçe | Evim | Formsanté | Güncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | İstanbul Life | Level | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Française | Pc Net | Seninle | Tempo | Yacht Türkiye