hande“Güneşin Kızları” dizisiyle kendisini sık görme fırsatı bulduğumuz güzel oyuncu Hande Erçel’i daha yakından tanıyın!

Rol aldığı “Güneşin Kızları” dizisinde canlandırdığı Selin karakteriyle yediden yetmişe herkesi kendine hayran bırakan Hande Erçel, yoğun set programından ötürü spora vakit ayıramadığını söylese de formunu korumak için beslenmesine ve diyet programına sadık kalmaya çalışıyor. Güzel oyuncunun beslenme, cilt bakımı, oyunculuğu ve hayatı hakkında merak ettiğiniz her şey bu sayfalarda.

OYUNCULUĞA NASIL BAŞLADINIZ?
Oyunculuk zaten aklımda olan bir şeydi. Eğitimini almaya karar verdim. Üç ay boyunca sıkı bir eğitimden geçtim. Tam bu sırada karşıma şu anki menajerlerim çıktı. Onlarla tanıştım ve bir yola girdik hep birlikte. Cast direktörümüz Rabia Sultan Düzenli ile iletişime geçip “Güneşin Kızları”ndaki rolümü de almış oldum.

SELİN ROLÜNÜ NASIL ALDINIZ?
Dizideki rolü almak için çok çalıştım, çabaladım. Hem psikolojik hem de fiziksel anlamda kendimi hazırladım, yoğun bir süreçten geçtim Selin olmak için… Ve sonunda aldım! (gülüyor) 

ŞU ANDA MİMAR SİNAN ÜNIVERSİTESİ’NDE GELENEKSEL TÜRK SANATLARI BÖLÜMÜNDE OKUYORSUNUZ. EĞİTİMİNİZLE İLGİLİ HAYALLERİNİZ DE VAR MI?
Ablam moda tasarımı mezunu. Onunla beraber bir atölye açmak gibi bir fikrimiz var. Hayallerimden biri de bu. Bir atölyemiz olsun, o tasarımlarını yapsın ben de ona yardım edeyim istiyorum. Belki benim bir çizim atölyem olabilir. Öğrencilerim olsun, öğreteyim çok isterim. Böyle şeyler düşünüyorum.

EN SEVDİĞİNİZ OYUNCULAR KİM? KİMİNLE AYNI PROJEDE OLMAYI ÇOK İSTERDİNİZ? 
Planlarım arasında yurt dışında olmak da var. Eğitimlerime yurt dışında devam etmek istiyorum. Rotam Amerika olsun istiyorum. Amerika’da olursam da Anne Hathaway ve Ryan Gosling ile aynı projede yer almayı çok isterim.

DİZİDE CANLANDIRDIĞINIZ SELİN KARAKTERİYLE BENZER YÖNLERİNİZ VAR MI? YA DA SİZE UYMAYAN TAVIRLARI?
İlk başlarda Selin karakteriyle çok zıtlaştım. Ama bir yanını keşfettikten sonra bana çok yakın olduğunu gördüm. Zaten karakter bir şekilde değişkenlik gösteriyor. Zaman içinde de bana daha yakınlaştı. İçi kıpır kıpır, zıpır mı zıpır, deli dolu Selin, zaman içinde daha oturaklı ve ağır bir kız olmaya başladı. Düşünerek hareket edebilme yetisi daha çok gelişti diyebilirim. Bazı şeyleri önemsemeye başladı. Değerleri oldu. Bu konuda gitgide daha çok yaklaşıyor bana. Ortak bir yanımız var. O da cesaretimiz. Ben de çok cesaretli olduğumu düşünüyorum. 

SİZİ DAHA ÖNCE DE EKRANLARDA GÖRDÜK AMA “GÜNEŞİN KIZLARI” İLE DAHA ÖN PLANDASINIZ. BU PROJE SİZE NASIL DENEYIMLER KAZANDIRDI?
Ben her zaman özgüvenli bir kızdım. Bu proje yere daha sağlam bastığımı ve doğru bir adım attığımı gösterdi. Biraz daha tecrübeli ve özgüvenliyim. İnsanlarla iletişimim daha kuvvetli ve güzel olmaya başladı, düşüncelerim de değişti.

BU KADAR FAZLA HAYRANINIZIN OLMASI NASIL HİSSETTİRİYOR?
Bir sorumluluğum, arkadaş çevrem, en önemlisi bir ailem var… Bu yüzden çok yanlış hareketlerde bulunan biri değilim. Böyle bir iş içinde olduğum için de ekstra dikkat etmem gerektiğini düşünüyorum. Beni sevenler arasında 10 yaşındaki küçücük bir kız çocuğu da var, 50 yaşında bir amca da… Bu durum bana ayrı bir mutluluk katıyor. Çünkü diziyi o kadar çok insan izliyor ki. Haftanın bir gecesi insanların evine misafir oluyorum. Güzel şeyler düşünüyorlar, zaman zaman kötü eleştriler olsa da… Bir şekilde iyi ya da kötü şekilde eleştirilmek bana kendimi iyi hissettiriyor. 

KENDİNİZİ NASIL TANIMLIYORSUNUZ?
Heyecanlıyım! Aslında hiç sakin bir karakterim yok. Bir yanım çok melankolik, kendime döndüğüm yalnız hissetiğim bir yanım… Ama çoğu zaman deli dolu, biraz da çılgınım. Bütün insanları çok seviyorum. İnsanları sevdiğim için de güler yüzlüyüm, çok iyi niyetliyim. Bazen iyi niyetli olmak bir hata olsa da… 

YOĞUN BİR SET PROGRAMINIZ VAR. YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDEBİLİYOR MUSUNUZ?
Çoğu zaman yemeğimi kendim hazırlayıp, sete götürüyorum. Setin yemeklerinden yememeye çalışıyorum. Çünkü formuma dikkat etmek zorundayım ve sağlıklı seçenekler üzerinden gitmek benim için mecburi… 

EN ÇOK NE YEMEYİ SEVIYORSUNUZ? SEBZE VE MEYVEYLE ARANIZ NASIL?
Meyveyi çok severim ama sebze için aynı şeyleri söyleyemiyorum malesef. Eti ve tatlıyı çok severim! Arada kaçamak yapıyorum çünkü ben de bir insanım ve canım istiyor. Çok dikkat etsem de arada kaçamaklar olmasına izin veriyorum. Ama bu kaçamakları bir sonraki öğünlerde az yiyerek bir şekilde telafi ediyorum. 

SPORLA ARANIZ NASIL? 
Sete başladığım günden beri neredeyse hiç yapamıyorum diyebilirim. Diziden önce düzenli olarak fitness yapıyordum, koşuyordum da… Ama set hayatı spora izin vermiyor ne yazık ki. 

NASIL BİR DİYET RÜTELİ İZLİYORSUNUZ?
İpin ucunu çok kaçırdıysam, yemeyeyim diyorum bazen ama artık bunu yapmıyorum. Genel olarak sürekli diyetteyim diyebilirim. Hep sağlıklı gıdalar tüketmeye çalışıyorum. Günde de 2 litre su içmeye dikkat ediyorum.

CİLT BAKIMINIZ İÇİN ÖZEL KÜRLER UYGULUYOR MUSUNUZ? NASIL BAKIYORSUNUZ CİLDİNİZE?
Temiz olmasına özen göstererek her gün temizliyorum. Bunu yaptığım için de ekstra bir şey yapmama gerek kalmıyor. Sette yapılan makyaj genelde oyuncuların cildine zarar verir ama ben daha bir zararını görmedim. Çünkü her gün temizleyip, sağlıklı tutarsam, kremimi, nemlendiricimi sürersem sorun kalmıyor zaten…

ESTETİK FİKRİINE NASIL BAKIYORSUNUZ? KARŞI MISINIZ, YOKSA ZAMANI GELİNCE OLABİLİR DİYENLERDEN MİSİNİZ?
Bence bir kadın kendini nasıl iyi hissediyorsa öyle olmalı. Bu yüzden estetiğe de karşı değilim. Estetik insanın kendisini iyi hissetmesiyle alakalı bir durum diye düşünüyorum. Eğer kişi kendini estetik yaptırdığında iyi hissedecekse, yaptırmalı… Beklenmedik bir durumda operasyon geçirebilme ihtimalimiz bile var aslında. Burnum kırılabilir ve ameliyat olmam gerekebilir. 

SİZ KENDİNİZİ İYİ HİSSETMEK İÇİN NELER YAPIYORSUNUZ, HOBİLERİNİZ VAR MI?
Çizim… Sabahları sete gitmeden önce yarım saat de olsa elime kalemi alır bir şeyler karalamaya başlarım mesela. İlla ki bir şeyler çıkarırım. Okul eğitimimden ayrı olarak çizerim… Çünkü bu yetimin gerilememesi için sürekli çizmem gerekiyor. Saatlerce olmasa da 10 dakika bile yeterli oluyor.

Styling: Tülin Demir

Makyaj: Murat Bekler/ 

Made in Sephora ürünleriyle

Saç: Mustafa Çelikay

Fotoğraf: Murat Sargın

Formsanté 2015 - Kasım sayısı
Elif Gürsoy

 

 

Paylaşmak ister misin?:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine

Add this to your website
UYARI: Bu siteye yazılan her türlü yorum kamuya açık bilgi haline gelecek ve diğer okuyucular tarafından görülecektir. Her nekadar editörlerimiz yapılan yorumları kontrol etse de, gözden kaçmış yorumlar olabilir. Bu nedenle bilgileri paylaşırken ilaç ve firma isimleri vermemeli, hakaret içeren yorumlar yazmamalısınız. Yorumlardan dolayı ortaya çıkabilecek sorunlardan, yorumu yapan kullanıcı sorumludur. Yorum yapan herkes bu kuralları okumuş ve hukuki sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  • Şubat 2018
  • Anket

formsante-kapak-buton-subat2018

anket

FORMSANTE ONLINE ABONELİK

formsante-online-abone

GALERİ 

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784387agustos_2009.jpg

Yerçekimine karşı koyan muhteşem dekoltelerin sırları

Karın ve kalça bölgesini sıkı egzersiz yaparak şekillendirebiliyoruz oysa göğüs bölgesinde estetik yaptırmadan zamanı geri çevirmek o kadar kolay değil. En iyisi ise yerçekimine yenilmeden önce önlem almak.GÖĞÜSLERDE MEYDANA GELEN Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/505765aralik_2009.jpg

Önce koklayın sonra yiyin kilo almayın

Uzmanlara göre, besinleri koklayarak açlığı bir ölçüde tatmin etmek mümkünKilonuza istikrar kazandırmak ya da aşırı kilo alımının psikolojik sebeplerini düzene koymak istiyorsanız, bir de koku diyeti reçetemizi deneyin.İnsanın ruhsal durumunu Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/757036ekim_2009.jpg

Estetikte son trendler

Estetik cerrahi dünyasından her geçen gün yeni ve güzel bir haber geliyor; artık operasyonlar daha kolay ve acısız, iyileşme süreleri kısa, sonuçlar ise son derece doğal. Biz de, en yeni Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/160541eylul_2009.jpg

Mikroplar atağa geçmeden önleminizi alın!

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek 9 öneriEylül ayının gelişiyle birlikte nezle ve grip sezonu da resmi olarak açılmış oldu. Üstelik bu yıl başka bir bela daha kapımızda: Domuz gribi! Hastalıklara bir gol Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/454333haziran_2009.jpg

Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler

En yakın arkadaşınız 10 yaş genç ve 10 kilo daha az görünmesine rağmen, estetik yaptırmadığına yemin ediyorsa ona inanabilirsiniz. Çünkü estetik kategorisine sokulması zor yeni operasyonların işlem süreleri kısa, etkileri Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/243715mart_2009.jpg

10 doğal yöntemle sonsuz gençliği yakalayın

Sonsuz gençliği yakalamak için ne ilaçlara, ne de mucizelere ihtiyacınız var. Çünkü uzmanlara göre; doğal kürler de vücudumuzun uzun yıllar tepeden tırnağa genç kalmasını sağlayabiliyor.Hemen hepimizin imrenerek izledikleri bazı kadınlar Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/522896mayis_2009.jpg

Tepeden tırnağa ne kadar hijyene ihtiyacımız var?

Sağlıklı bir yaşamın ilk koşulu hiç kuşkusuz vücudumuzu tepeden tırnağa temiz tutmak. Sahi, vücut hijyeninde dikkat etmemiz gereken kuralları biliyor muyuz, yoksa bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir miyiz? İşte yanıtları...YÜZ Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/681654nisan_2010.jpg

3 haftada 3 kilo verin!

Fazla kilolara veda etmek için diyet yapmak şart. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Cirit’in hazırladığı bir haftalık örnek diyet programıyla 3 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/968564temmuz_2009.jpg

Saçlarınız güneşle dost olsun

Bir yandan güneş ve denizin keyfini çıkarırken bir yandan da güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister misiniz? Güzel yaz günlerinin izlerini, yıpranmış saçlarınızda görmek istemiyorsanız önerilerimize bir göz atın.Yaz Devamı

HABER BAŞLIKLARI

Son Yorumlar

dblogoDiğer Doğan Burda Siteleri: Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahçe | Evim | Formsanté | Güncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | İstanbul Life | Level | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Française | Pc Net | Seninle | Tempo | Yacht Türkiye