yercekimine-karsi-koyan-muhtesem-dekoltelerin-sirlariKarın ve kalça bölgesini sıkı egzersiz yaparak şekillendirebiliyoruz oysa göğüs bölgesinde estetik yaptırmadan zamanı geri çevirmek o kadar kolay değil. En iyisi ise yerçekimine yenilmeden önce önlem almak.

GÖĞÜSLERDE MEYDANA GELEN SARKMA, GEVŞEME, AŞIRI YUMUŞAKLIK GİBİ DEFORMASYONLAR KADINLARIN EN ÇOK ŞİKAYET ETTİĞİ KONULARIN BAŞINDA YER ALIYOR.

Yapısında hiç kas olmayan tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler, zamanla yer çekimine yenik düşüyor. Göğüsleri dik tutan sanıldığı gibi kaslar değil, göğüs altından çeneye kadar uzanan deri yelpazesi. Dekolte bölgesi, zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, hormonal değişimler, emzirme, yanlış sutyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümünü yitiriyor. Neyse ki meydana gelen deformasyonları sağlığı riske atmadan gidermenin yolları var. Egzersizler, masaj ve kozmetik ürünler bu konuda size yardımcı olacak. Unutmayın; güzel bir dekoltede belirleyici olan, sadece göğüs ölçüleri değil. Önemli olan gergin ve bakımlı bir görünümdür.

Nasıl bir sutyen?
Dantelli ve ince askılı sutyenler, her zaman cazip görünür; ancak sutyen seçerken, ihtiyaç ve sağlık göz önünde bulundurulmalı. Spor yaparken, zıplamalara karşı koruyucu ve sıkı sutyen tercih edin. Günlük kullanımda ise sıkı ve göğüsleri baskı altına alan modellerden kaçının. Göğüse tam oturan ve cildin nefes almasını sağlayan pamuklu kumaştan üretilen sutyenler her zaman daha sağlıklıdır. Satın almadan önce mutlaka deneyin ve sutyen alışverişinde asla ucuza kaçmayın.

nasil-bir-sutyenHangi sporlar?
Yüzme ve su jimnastiği dekolte bölgesini güzelleştirmek için ideal sporlar. Göğüsleriniz büyükse jogging, koşu ve savunma sporlarından uzak durmalısınız. Önemli olan sırt kaslarını ve pazuları güçlendirmek.

Nasıl bir duruş?
Duruş tarzınız, dekolte bölgenizin güzel görünmesinde çok etkili bir unsur. Sahip olduklarınızı göstermekten kaçınmayın! "Karın içeri, göğüs dışarı" kuralına uyun. Oturma pozizyonunda sandalyeye sırtınızı dayayarak dik oturun.

Daha iyi bir dekolte için
Çok sıcak su ile duş almayın. Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın. Üstsüz güneşlenmeyin. Göğüs şeklinize uygun sutyen kullanın. Sutyensiz spor yapmayın. Sürekli yüzüstü yatmayın. Çok sık kilo alıp vermemeye çalışın. Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın. Özellikle boyun, omuz ve kolları çalıştıran egzersizleri tercih edin.

Dekolte masajları
Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren ana masaj bölgeleri göğüs, boyun ve omuzlardır.

Soğuk su masajı
Her gün düzenli olarak yapılan soğuk duş ya da buz masajı, bağ dokusunu güçlendirir ve göğüslerin formda kalmasını sağlar. Soğuk suyun dolaşımı canlandırıcı ve cilde gerginlik veren etkisi var. Dokuları sıkılaştırıyor ve gevşemeyi önlüyor. Banyodan sonra birkaç dakika göğüslerinizi soğuk duşa tutun.
dekolte-egzersizleri
Avuç içi masajı
Avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde sol elinizi de tam tersi yönde çevirerek göğüslerinizi ovun.

Elma masajı
Meyve asitleri ve C vitamini kolajen üretimini harekete geçirir ve küçük kirleri temizler. Elmayı dilimleyin, dekoltenize yerleştirin. 20 dakika bekletin, soğuk suyla durulayın.

Yağ masajı
Yağ ile uygulanan masaj bağ dokusunu kuvvetlendirir. Ellerinize aromatik vücut yağı sürün, sağ elinizle sol göğsünüzü, sol elinizle de diğer göğsünüzü ovarak masaj yapın.

Boyun masajı
Boynunuza yumuşak dokunuşlarla daireler halinde yapacağınız masaj, tiroid bezlerinin çalışmasına yardımcı olarak göğüsleri geliştirir.

Dekolte egzersizleri
Sıkı ve dik göğüslere kavuşmak için her gün düzenli olarak egzersiz yapmalısınız.

Avuç egzersizi
Bağdaş kurun ve oturun. Omuzlarınız gevşek halde, kollarınız göğüs seviyesinde, avuçlarınız iç içe gelecek şekilde ellerinizi birleştirin; avuçlarınızı birbirine doğru itin. 20 kez tekrar edin.

Şınav
Emekleme pozisyonunda diz ve ellerinizi yere koyun. Bacaklarınızı kalça seviyesine kadar havaya kaldırıp çapraz hale getirin. Dirseklerinizi bükerek gövdenizi yere doğru indirin. Birkaç saniye bekleyip başlangıç pozisyonuna dönün. 20 kez tekrar edin.

Bacak egzersizi
Yere sırtüstü uzanın ve omuzlarınızı yere değdirin. Bacaklarınızı havaya kaldırıp çapraz hale getirin. Kollarınızı vücudunuza paralel şekilde yana uzatın; sonra da ellerinizi birleştirin. 20 kez tekrar edin.

Havlu egzersizi
Elinize bir havlu alarak çamaşır sıkar gibi havluyu bükün. Her gün en az 25 kere tekrar edin.

Esin Altuğ Eğrilmez
Fotoğraflar: www.shutterstock.com - Db İmaj

Paylaşmak ister misin?:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine

Add this to your website
UYARI: Bu siteye yazılan her türlü yorum kamuya açık bilgi haline gelecek ve diğer okuyucular tarafından görülecektir. Her nekadar editörlerimiz yapılan yorumları kontrol etse de, gözden kaçmış yorumlar olabilir. Bu nedenle bilgileri paylaşırken ilaç ve firma isimleri vermemeli, hakaret içeren yorumlar yazmamalısınız. Yorumlardan dolayı ortaya çıkabilecek sorunlardan, yorumu yapan kullanıcı sorumludur. Yorum yapan herkes bu kuralları okumuş ve hukuki sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  • Şubat 2018
  • Anket

formsante-kapak-buton-subat2018

anket

FORMSANTE ONLINE ABONELİK

formsante-online-abone

GALERİ 

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784387agustos_2009.jpg

Yerçekimine karşı koyan muhteşem dekoltelerin sırları

Karın ve kalça bölgesini sıkı egzersiz yaparak şekillendirebiliyoruz oysa göğüs bölgesinde estetik yaptırmadan zamanı geri çevirmek o kadar kolay değil. En iyisi ise yerçekimine yenilmeden önce önlem almak.GÖĞÜSLERDE MEYDANA GELEN Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/505765aralik_2009.jpg

Önce koklayın sonra yiyin kilo almayın

Uzmanlara göre, besinleri koklayarak açlığı bir ölçüde tatmin etmek mümkünKilonuza istikrar kazandırmak ya da aşırı kilo alımının psikolojik sebeplerini düzene koymak istiyorsanız, bir de koku diyeti reçetemizi deneyin.İnsanın ruhsal durumunu Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/757036ekim_2009.jpg

Estetikte son trendler

Estetik cerrahi dünyasından her geçen gün yeni ve güzel bir haber geliyor; artık operasyonlar daha kolay ve acısız, iyileşme süreleri kısa, sonuçlar ise son derece doğal. Biz de, en yeni Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/160541eylul_2009.jpg

Mikroplar atağa geçmeden önleminizi alın!

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek 9 öneriEylül ayının gelişiyle birlikte nezle ve grip sezonu da resmi olarak açılmış oldu. Üstelik bu yıl başka bir bela daha kapımızda: Domuz gribi! Hastalıklara bir gol Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/454333haziran_2009.jpg

Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler

En yakın arkadaşınız 10 yaş genç ve 10 kilo daha az görünmesine rağmen, estetik yaptırmadığına yemin ediyorsa ona inanabilirsiniz. Çünkü estetik kategorisine sokulması zor yeni operasyonların işlem süreleri kısa, etkileri Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/243715mart_2009.jpg

10 doğal yöntemle sonsuz gençliği yakalayın

Sonsuz gençliği yakalamak için ne ilaçlara, ne de mucizelere ihtiyacınız var. Çünkü uzmanlara göre; doğal kürler de vücudumuzun uzun yıllar tepeden tırnağa genç kalmasını sağlayabiliyor.Hemen hepimizin imrenerek izledikleri bazı kadınlar Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/522896mayis_2009.jpg

Tepeden tırnağa ne kadar hijyene ihtiyacımız var?

Sağlıklı bir yaşamın ilk koşulu hiç kuşkusuz vücudumuzu tepeden tırnağa temiz tutmak. Sahi, vücut hijyeninde dikkat etmemiz gereken kuralları biliyor muyuz, yoksa bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir miyiz? İşte yanıtları...YÜZ Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/681654nisan_2010.jpg

3 haftada 3 kilo verin!

Fazla kilolara veda etmek için diyet yapmak şart. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Cirit’in hazırladığı bir haftalık örnek diyet programıyla 3 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/968564temmuz_2009.jpg

Saçlarınız güneşle dost olsun

Bir yandan güneş ve denizin keyfini çıkarırken bir yandan da güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister misiniz? Güzel yaz günlerinin izlerini, yıpranmış saçlarınızda görmek istemiyorsanız önerilerimize bir göz atın.Yaz Devamı

HABER BAŞLIKLARI

Son Yorumlar

dblogoDiğer Doğan Burda Siteleri: Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahçe | Evim | Formsanté | Güncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | İstanbul Life | Level | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Française | Pc Net | Seninle | Tempo | Yacht Türkiye