Bade İşçil“Ezel” dizisinde canlandırdığı Şebnem karakteriyle hem güzelliği hem de oyunculuğuyla göz dolduran Bade İşçil, on parmağında on marifet bulunanlardan. Oyuncu; pilates, yürüyüş, dalış, resim, tasarım gibi yeteneklerinin yanında daha birçok özelliğe de sahip.

Formsanté’nin bu ay kapak yüzü olan Bade İşçil’i ilk gördüğünüzde söyleyeceğiniz cümle “Ekrandakinden daha da güzelmiş” oluyor. Genç oyuncu fotoğraf çekilirken kamera karşısındaki rahatlığının yanı sıra iltifat ettiğinizde kızaran yüzü ve bitmeyen enerjisiyle şaşırtırken sağlıklı yaşamaya da çok önem veriyor.

Yogadaki hareketleri kullanarak esneme çalışmaları yapıyorum. Pilates yaptım ve vakit buldukça evde çalışıyorum. Evde pilates yaparken formsanté’nin verdiği kartlardan da yararlanıyorum.

Sağlıklı yaşam sana göre ne anlam ifade ediyor?
Bana göre; sağlıklı yaşam mekanizmayı doğru kullanmak demek. Benim de sağlıklı yaşadığım söyleniyor. İnsan vücudunun mutlak bazı değerleri var. Onları kesinlikle uygulamaya çalışıyorum. Örneğin günde en az sekiz saat uyumaya özen gösteriyorum. İki litre su içmeye gayret ediyorum. Sabah, öğlen ve akşam öğünlerimi düzenli yemeye çalışıyorum. Sabah kahvaltısında çok yiyip, öğlen biraz daha az ve akşam en az miktarda yiyerek beslenmemi düzenliyorum. Ayrıca vücudun sadece yemek ve içmek için yaratıldığını düşünmüyorum. Vücudun harekete de ihtiyacı bulunuyor. Bunun için de hareket etmeye çalışıyorum. Bazen ben de abur cubur yiyorum ama o durumlarda daha fazla hareket ediyorum.

Gün içinde nasıl besleniyorsun?
Sabah kahvaltısında genelde zeytin, peynir yiyorum. Bu ara, yanlış olsa da fırından galeta alıyorum ve yağla birlikte kaymağa banıp, yiyorum. Spor yapacaksam proteinimi daha fazla alayım diye üç yumurtayı haşlıyorum. Birinin sarısını diğer ikisinin de beyazını yiyorum. Çayı mümkün olduğunca yeşil çay olarak tüketiyorum. Canım pizza ya da makarna çektiğinde öğlen saatlerinde yemeye çalışıyorum. Böylece gün içinde aldığım kaloriyi harcıyorum. Ama çok takıntılı biri değilim, sadece kendimce hesaplar yapıyorum. Akşamları sebze ağırlıklı yiyorum ya da ızgara balık ile besleniyorum. Akşamları sofradan kesinlikle doyarak kalkmıyorum. Gözüm hala yemekte de olsa kalkıyorum çünkü akşamları televizyon izlerken atıştırma ihtiyacı duyuyorum. Böylece, dondurma, çerez gibi atıştırmalıklara yer bırakmış oluyorum. Nohut, kuru fasulye gibi kuru baklagillere de bayılıyorum.

Ezel dizisinden sonra yaşamında ne tür değişiklikler oldu?
Aslında yaşamımda hiçbir şey değişmedi. Oyunculuk gibi bir hayalim yoktu. Moda ve tekstil tasarımı üzerine eğitim aldım ve hep dünyaca ünlü bir modacı olacağımı düşünüyordum. Ama birgün çocukluk arkadaşım televizyonda program sunuculuğu teklif etti. O tekliften sonra dizi teklifleri geldi. Ben ekranda yapamam, utanırım demiştim. Ama sonra denedim ve oldu. Ezel gibi bir dizide çok profesyonel bir ekiple oynadığınızda “Nerdeyim ben?” oluyorsunuz tabii. Destekleyen oyuncu koçlarıyla çalışıyorum. Oyuncu arkadaşlarımın yardımı da oluyor. Olumlu tepkiler alıyorum ama bu bana hiçbir zaman yetmiyor. Hep daha iyisini yapacağımı düşünüyorum.

Salatanın içinde salatalık ya da domates gördüğümde alıyorum ve makyajsızsam onları suratıma sürüyorum.

haziran-2011-stil-resim-1Düzenli olarak spor yapıyor musun?
Spor yapıyorum. Şu ara diziden vakit bulamadığım için bol bol yürüyorum. Ama normalde alıştığım bir düzenim var. Spor salonuna gidip pilates, kardiyo gibi çalışmalar yapıyorum. Böyle dönemlerde her gün en az dört saat kadar spor yapıyorum. Şu ara spor salonuna gidemediğim için günde dört saatlik mesafeyi yürümeye çalışıyorum.

Yoga ya da meditasyon yapıyor musun?

Yogadaki hareketleri kullanarak esneme çalışmaları yapıyorum. Pilates yaptım ve vakit buldukça evde çalışıyorum. Evde pilates yaparken formsanté’nin verdiği kartlardan da yararlanıyorum.

Hiperaktif misin?
Evet, galiba çünkü annem çocukken de böyle olduğumu söylüyor. Spor yaparak bu içimdeki enerjiyi yaktığımı düşünüyorum. Enerji veren çikolatayı, tatlıyı çok tüketiyorum yani çok enerji alıyorum. Sürekli bir yerlere yetişmeyi seviyorum.

Zihnini rahatlatmak istediğinde ya da canın sıkıldığında ne yapıyorsun?

Çok stresliysem kendimi yollara vuruyorum ve yürüyorum. Spor yaptığınızda belki de vücudunuz endorfin salgıladığı için kendinizi gerçekten mutlu hissediyorsunuz. Sonuçta vücut için doğru bir şey yapıyorsunuz ben de yürüdüğümde kendimi iyi hissediyorum.

Protein tüketir misin?
Vücuduma kas için ağırlık vermem gerekmiyorsa çok fazla protein tüketmiyorum. Protein tüketirsem de balık yemeye çalışıyorum. Kırmızı eti kolesterol gibi sorunlar nedeniyle çok fazla yememeye dikkat ediyorum. Tavuktan da artık bıktım.

haziran-2011-stil-resim-2Sebze ve meyvelerle aran nasıl?
En çok taze fasulyeyi seviyorum. Yer elmasını, enginarı, kerevizi çok seviyorum. Aslında hepsini sık sık tüketiyorum. Meyvelerden portakalı çok seviyorum. Günde bir elma yemeye dikkat ediyorum. Çok sağlıklı olduğu için yiyorum ama elma sert, sulu olacak, kumlu olmayacak.

Süt içiyor musun?
Süt çok içiyorum bana litrelerce versinler içerim. Sabahları bazen musli tüketiyorum. Prebiyotik yoğurt da yiyorum. Issız adaya gitsem süt ve suyun kesin olması gerekir.

Yemek yapıyor musun?
Evet, yemek yapıyorum. Zeytinyağlı yaprak sarmasını güzel yaptığımı söylüyorlar. Serçe parmağım inceliğinde sarıyorum.

Beğenmediğin yerin var mı?
Yok ama ben basenlerinden, kalçasından kilo alan biriyim ve kendime dikkat etmezsem o bölgemde daha faza yağ birikiyor. Bu nedenle o bölgeme dikkat ediyorum... Bence dış görünüşün hiçbir önemi yok, önemli olan sağlıklı olmak, hareket edebiliyor olmak. Zayıflığın, güzel olmanın ön koşulu olduğuna da inanmıyorum.

Evlilik olması gereken bir şey. Ama benim için çok erken ve yolun çok başındayım. Şu anda tüm önceliği işime vermiş durumdayım.

Düzenli olarak sağlık kontrolü yaptırır mısın?
Hastalık hastası bir yapım yok. Kendime oldukça iyi bakıyorum ama yılda bir kez ya da doktorların yönlendirmesiyle gereken kontroller varsa yaptırıyorum. Şeker hastalığı, kolesterol gibi birtakım genetik rahatsızlıklar olduğu için onlara baktırıyorum. Bir de karaciğer için tahlil yaptırıyorum. Kan aldırıp yılda bir kez bunları kontrol ettiriyorum.

haziran-2011-stil-resim-1-2Kendini eleştiren birisi misin?
Evet, çok fazla... Özellikle işle ilgili konularda çok detaycıyım. Aynı zamanda eleştiriye de açığım. Yapılan objektif eleştirilerin de olumlu anlamda yol gösterici olduğunu düşünüyorum.

Ezel dışında başka projeler var mı?

Şu ara Ezel dışında Becel Formum ile bir kampanya yürütüyorum. Onun dışında teklifler var ama şu an Ezel bitmediği için netleştiremiyorum. Ezel çok iyi bir projeydi ve onun kadar başarılı bir proje olsun istiyorum.

Cilt bakımı için neler yapıyorsun?
Son dönemde örneğin salatanın içinde salatalık ya da domates gördüğümde alıyorum ve makyajsızsam onları suratıma sürüyorum. Maydanoz suyunun sivilceye iyi geldiğini duydum, onu da sivilcelerim olursa sürüyorum. Özel bakımların cildime iyi geldiğini düşünmüyorum. Cildime iyi gelen şeyin temizlik olduğunu düşündüğüm için geleneksel hamamlardan yararlanıp kese yaptırıyorum. Bir de peeling yapıyorum.

Saçlarına bakım yapıyor musun?
Bir markanın sarışınlar için olan serisinden kullanıyorum. Bunun dışında maskeyle uğraşamıyorum. Yazın güneşlenirken bebek yağını saçıma sürüyorum.

Aşk senin için ne anlama geliyor?
Gelip geçici bir heves. Gözü kara bir şekilde her şeyi yapabilecek güce sahip olurum inancına sahip olmaya neden olan anlık delilik dönemi bence.

Nasıl bir aşıksın?
Ben aşık olamıyorum. Bir tek aşkım var Bon Jovi ve onu içimden atamıyorum. (gülüyor)

Dalış da yapıyorsun öyle değil mi?
10 yıldır scuba diving ile uğraşıyorum. Fakat uzun bir süredir dalış yapamıyorum. Daldığım zaman kendimi uzaydaymışım gibi hissediyorum. Uçuyor gibi oluyorsunuz. Hava boşluğunun içinde gibisiniz. Denizin altı yeni bir dünya ve orada sizden farklı canlılar var. Çocukken yosun olan yerlere basamıyordum ama dalmaya başlayıp, suyun altındaki o canlı yaşamı gördükten sonra korkulacak bir şeyin olmadığını anladım.

Nilgün Yıldız
Fotoğraflar: Murat Sargın
Styling: Cristina Cosentino
Kıyafetler: Puma, Adidas, Sport Point Extreme (İstinye Park)
Saç- Makyaj: Kum Ajans-Gamze Güven

Formsante Dergisi Haziran 2011 Sayısı

Paylaşmak ister misin?:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine

Add this to your website
UYARI: Bu siteye yazılan her türlü yorum kamuya açık bilgi haline gelecek ve diğer okuyucular tarafından görülecektir. Her nekadar editörlerimiz yapılan yorumları kontrol etse de, gözden kaçmış yorumlar olabilir. Bu nedenle bilgileri paylaşırken ilaç ve firma isimleri vermemeli, hakaret içeren yorumlar yazmamalısınız. Yorumlardan dolayı ortaya çıkabilecek sorunlardan, yorumu yapan kullanıcı sorumludur. Yorum yapan herkes bu kuralları okumuş ve hukuki sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

  • Şubat 2018
  • Anket

formsante-kapak-buton-subat2018

anket

FORMSANTE ONLINE ABONELİK

formsante-online-abone

GALERİ 

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784387agustos_2009.jpg

Yerçekimine karşı koyan muhteşem dekoltelerin sırları

Karın ve kalça bölgesini sıkı egzersiz yaparak şekillendirebiliyoruz oysa göğüs bölgesinde estetik yaptırmadan zamanı geri çevirmek o kadar kolay değil. En iyisi ise yerçekimine yenilmeden önce önlem almak.GÖĞÜSLERDE MEYDANA GELEN Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/505765aralik_2009.jpg

Önce koklayın sonra yiyin kilo almayın

Uzmanlara göre, besinleri koklayarak açlığı bir ölçüde tatmin etmek mümkünKilonuza istikrar kazandırmak ya da aşırı kilo alımının psikolojik sebeplerini düzene koymak istiyorsanız, bir de koku diyeti reçetemizi deneyin.İnsanın ruhsal durumunu Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/757036ekim_2009.jpg

Estetikte son trendler

Estetik cerrahi dünyasından her geçen gün yeni ve güzel bir haber geliyor; artık operasyonlar daha kolay ve acısız, iyileşme süreleri kısa, sonuçlar ise son derece doğal. Biz de, en yeni Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/160541eylul_2009.jpg

Mikroplar atağa geçmeden önleminizi alın!

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek 9 öneriEylül ayının gelişiyle birlikte nezle ve grip sezonu da resmi olarak açılmış oldu. Üstelik bu yıl başka bir bela daha kapımızda: Domuz gribi! Hastalıklara bir gol Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/454333haziran_2009.jpg

Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler

En yakın arkadaşınız 10 yaş genç ve 10 kilo daha az görünmesine rağmen, estetik yaptırmadığına yemin ediyorsa ona inanabilirsiniz. Çünkü estetik kategorisine sokulması zor yeni operasyonların işlem süreleri kısa, etkileri Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/243715mart_2009.jpg

10 doğal yöntemle sonsuz gençliği yakalayın

Sonsuz gençliği yakalamak için ne ilaçlara, ne de mucizelere ihtiyacınız var. Çünkü uzmanlara göre; doğal kürler de vücudumuzun uzun yıllar tepeden tırnağa genç kalmasını sağlayabiliyor.Hemen hepimizin imrenerek izledikleri bazı kadınlar Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/522896mayis_2009.jpg

Tepeden tırnağa ne kadar hijyene ihtiyacımız var?

Sağlıklı bir yaşamın ilk koşulu hiç kuşkusuz vücudumuzu tepeden tırnağa temiz tutmak. Sahi, vücut hijyeninde dikkat etmemiz gereken kuralları biliyor muyuz, yoksa bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir miyiz? İşte yanıtları...YÜZ Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/681654nisan_2010.jpg

3 haftada 3 kilo verin!

Fazla kilolara veda etmek için diyet yapmak şart. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Cirit’in hazırladığı bir haftalık örnek diyet programıyla 3 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti Devamı

http://formsante.com.tr/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/968564temmuz_2009.jpg

Saçlarınız güneşle dost olsun

Bir yandan güneş ve denizin keyfini çıkarırken bir yandan da güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister misiniz? Güzel yaz günlerinin izlerini, yıpranmış saçlarınızda görmek istemiyorsanız önerilerimize bir göz atın.Yaz Devamı

HABER BAŞLIKLARI

Son Yorumlar

dblogoDiğer Doğan Burda Siteleri: Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahçe | Evim | Formsanté | Güncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | İstanbul Life | Level | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Française | Pc Net | Seninle | Tempo | Yacht Türkiye